Usnesení VVH okrsku Polička 2021

29. 3. 2021

Usnesení VVH SDH okrsku Polička

Výroční valná hromada sborů dobrovolných hasičů okrsku Polička, která se distančně uskutečnila v pátek 26. února 2021, projednala a schvaluje usnesení v následujícím znění:

VVH schvaluje

1/       zprávy o činnosti jednotlivých sborů okrsku za rok 2020, jež byly písemně zaslány vedení okrsku

2/       zprávu velitele okrsku – pana Miroslava Kubíka

3/       zprávu referenta mládeže – pana Pavla Uhra

4/       zprávu o hospodaření okrsku za rok 2020 – paní Lucie Navrátilové

5/       zprávu revizora účtu – pana Zdeňka Andrlíka

VVH pověřuje

(v případě konání okrskového kola bude nejpozději na začátku měsíce května 2021 svolán výbor okrsku, kde bude definitivně rozhodnuto o místě konání. Vše se odvíjí na základě epideomologické situace v ČR. Vedení okrsku Polička si vyhrazuje právo na odmítnutí konání okrskového kola s odvoláním na vlastní posouzení epideomologické situace v ČR)

Předběžný návrh:

konáním okrskového kola v požárním sportu SDH Květná

v termínu     sobota 22. května 2021 od 09:00 hod.

příjezd družstev nejpozději do 08:30 hod.

prezence družstev  v době 08:00 – 08:30 hod.

nástup družstev v 08:45 hod.

časomíra : Pavel Uher – Lubná

Disciplíny:

1/ štafeta 4 x 100 m, dvě štafety, mohou jít ve stejném složení

2/ 100 překážek jednotlivců, běží 3 členové po dvou pokusech, počítají se 2 nejlepší časy

3/ požární útok – dva pokusy, mašiny vlastní, nářadí dle směrnice PS roku 2020

(platí naše úpravy pravidel z posledních let, vše bude připomenuto nejpozději při nástupu družstev)

VVH bere na vědomí

1/ jednotlivé sbory okrsku se zavazují zajistit účast svých jednotek na námětovém cvičení v minimálním počtu družstva 1 + 3, které bude provedeno v souladu s metodikou a plánem školení a výcviku pro rok 2021 v průběhu roku dle epideomologické situace v ČR. Místo a čas konání bude dohodnut s velitelem družstva HZS v Poličce, který bude mít tento rok okrsek metodicky na starosti.

2/ termíny a místa výročí sborů okrsku Polička

3/ termíny a místa konání závodů, pořádaných sbory okrsku Polička

4/ splnění termínu (do 31.01.2021) k hlášení o činnosti sborů a zaplacení členských příspěvků za rok 2021 za všechny členské sbory okrsku

VVH ukládá sborům:

1/ pokračovat v aktivní činnosti poslání dobrovolného hasiče

2/ zajišťovat akceschopnost výjezdových jednotek

3/ zajistit účast členů výjezdové jednotky na námětovém taktickém cvičení okrsku

4/ podporovat činnost sportovních družstev

5/ poskytovat součinnost státní správě a samosprávě při boji s epidemií